You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Розрахунок ПВХ завіси – на що потрібно звертати увагу

Как выбрать ПВХ завесу

Дуже важливо правильно вибрати ПВХ завіси, щоб вони працювали максимально ефективно. І для цього вам не потрібен калькулятор ПВХ завіс. Їх ККД безпосередньо впливає на продуктивність підприємства та економію бюджету на підтримку температурного режиму. Як таке може бути? Давайте розбиратися послідовно.

Що являють собою термоштори

Це смуги ПВХ стрічок певної ширини та товщини, які закріплені на карнизі-гребінці. Така конструкція зазвичай встановлюється в проходах і проїздах, щоб відокремити ділянки підприємства без ускладнення переміщення між ними. Наприклад, ПВХ завіси в супермаркетах відокремлюють складську зону від торгового залу.

Что такое ПВХ завеса

Особливість ПВХ завіс в тому, що вони не просто дозволяють розділити приміщення на кілька ділянок, але також використовуються для підтримки певного температурного режиму. Наприклад, в холодильних камерах. У деяких випадках, правильний підбір ПВХ штори дозволяє досягти 50%-го зниження витрат на підтримання температури.

Основні різновиди ПВХ завіс

Існує 2 найбільш поширених типів ПВХ стрічок: стандартні та морозостійкі. У переважній більшості ситуацій використовуються стандартні стрічки. Вони відмінно працюють при температурі від -15 до +50 °C. Холодостійкі стрічки мають не таку тверду структуру та застосовуються тільки в морозильних камерах з постійним температурним режимом від -35 до +10°C.

Морозостойкая завеса для пищевого склада

Припустимо, вам потрібно зробити розрахунок ПВХ штори, яка буде закріплена з боку вулиці та провисить всю зиму. На перший погляд, може здатися, що ідеальним варіантом буде завіса з холодостійкої ПВХ стрічки. Але це не так. Річ у тому, що температура на вулиці не завжди буде низькою. У літню спеку така завіса просто розповзеться. Тому оптимальним варіантом буде установка термоштори зі стандартної стрічки.

Запам'ятати: стандартна стрічка придатна до використання в температурному режимі від -15 до +50 °C, а морозостійка – від -35 до +10 °C.

Інтенсивність руху техніки через отвір

Ребристая ПВХ завеса

Також досить важливий момент, який варто враховувати при виборі ПВХ завіс. Але тут все просто. Якщо через отвір регулярно проїжджає техніка, — навантажувачі, штабелери та інші спеціалізовані машини, — то рекомендуємо використовувати посилену стрічку. Вона відрізняється від звичайної наявністю ребер жорсткості, які беруть на себе механічне навантаження від контакту з технікою, тим самим збільшуючи робочий ресурс завіси.

Якщо основний трафік складає персонал, то необхідності в ребристій ПВХ стрічці просто немає — підійде і звичайна.

Найважливіший параметр — коефіцієнт перехлеста

Відповідає за щільність перекриття отвору та ефективність роботи самої ПВХ завіси. Найбільше на цей параметр впливає висота отвору. Якщо підібрати занадто щільну завісу — то пройти через отвір буде важко. У зворотному випадку — штора буде розходитися ближче до підлоги та пропаде весь сенс завіси взагалі.

ПВХ завеса с оптимальным коэффициентом перехлеста

Ступінь перехлеста визначається частотою розташування зубців на карнизі. Залежно від типорозміру стрічки, висоти отвору та місця розташування завіси, може бути різний ступінь перехлеста. Щоб вибрати найбільш оптимальний варіант, скористайтеся таблицею нижче.  

Таблиця ступеня перехлеста ПВХ завіс
Висота і тип отвору до 2 м до 3 м 3,5-4 м понад 4 м
внутрішній вуличний внутрішній вуличний

Розміри стрічки

200х2 мм 200х2 мм 300х2 мм 300х2/3 мм 300х2/3 мм 400х3 мм
Ступінь перехлеста 50% 75% 33% 66%/50% 66% 50%
Кількість зубців перехлеста 2 3 2 4/3 4 4
Розмір нахлеста з кожного боку стрічки 50 мм 75 мм 50 мм 100/75 мм 100 мм 100 мм

Звернути увагу: Чим вище отвір, тим більша ймовірність того, що до низу стрічка буде розходитися і потрібен більш щільний перехлест стрічок, тоді ПВХ завіса краще буде витримувати протяг та вітрові навантаження.

Матеріал карниза

ПВХ завіса — це не тільки стрічка, але ще й карниз-гребінка. В залежності від ситуації, матеріал карниза також дуже важливий. Наприклад, якщо потрібна завіса в приміщення з високою вологістю, то найкраще використовувати карниз та планки з нержавіючої сталі. Це також актуально для підприємств, на які поширюються більш жорсткі санітарно-екологічні вимоги: заклади громадського харчування, харчове виробництво, фармакологія, хімічна індустрія тощо. Адже нержавіюча сталь не піддається корозії, і не буде викликати зайвих питань у інспекційних органів.

Карниз-гребенка из нержавеющей стали

Для інших випадків підійде карниз з оцинкованої сталі. Цей варіант цілком доречний для установки ПВХ штор на складах та виробництвах, при цьому він більш бюджетний.

Основні рекомендації

  1. Для морозильних камер — морозостійка стрічка, для інших — стандартна.
  2. Якщо через отвір проїжджає техніка, використовуйте ребристу ПВХ завісу.
  3. Вибирайте оптимальний коефіцієнт перехлеста. Занадто великий ускладнить рух, занадто малий — будуть протяги.
  4. Для ділянок з високою вологістю або посиленими санітарними вимогами потрібна гребінка з нержавіючої сталі.

Це основні вимоги для підбору оптимальної термоштори ПВХ для будь-якого підприємства. Ви можете самостійно підібрати всі необхідні параметри, а також замовити розрахунок ПВХ завіс у професіоналів. Зверніться до відділу продажу компанії Форстор. Наші менеджери підберуть для вас оптимальну ПВХ штору, відповідно до параметрів приміщення. Телефонуйте за вказаними номерами або пишіть нам на пошту — повний список контактів знайдете на цій сторінці.