You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Навіщо потрібен захист стелажів

Навіщо потрібний захист стелажів

Рідко буває, щоб вся стелажна конструкція впала, але все-таки буває. І коли так трапляється, всі починають шукати відповіді на запитання — «чому це сталося?». Цьому є три простих пояснення:

  • Стелажі були змонтовані неправильно.
  • Елемент стелажу був пошкоджений, але про це змовчали та не стали щось робити.
  • При замовленні стелажів, вирішили заощадити і не поставили захист.

Що значить пошкодження стелажа

Відео падіння стелажів на складі

Це не окремий випадок, коли працівник, керуючи штабелером, зачепив або стукнув стійку стелажа. Звичайно ж, під вагою вона деформується і стелаж, втрачаючи свою стійкість, падає, поховавши під собою продукцію, людей і техніку.

Є другий варіант, коли працівник зачепив стелаж і не помітив вм'ятини (або не захотів/побоявся помітити). Ця стійка стає критичною точкою. Невелике перенавантаження на секції або ще одне зіткнення з технікою можуть привести до непоправної ситуації, яка може коштувати дуже дорого.

Есплуатація стелажів без захисту та із захистом

Експлуатація стелажів без захисту та із захистом

Падіння стелажів в цифрах

На яку суму можна "влетіти" при падінні стелажів ми розглянемо на прикладі дистриб'ютора пива.

Одна пляшка пива по закупівельній ціні коштує приблизно 20 грн. Якщо в одному ящику 20 пляшок, а на стандартній європалеті міститься 40 ящиків, то вартість продукції на одній палеті становить 16 000 грн.

Стандартна європалета 1200*800

Стандартна європалета 1200*800

Склад дистриб'ютора заповнений стелажними рядами. Один такий ряд містить 456 палет. Прості математичні розрахунки говорять нам про те, що вартість продукції на стелажному ряді — 7 296 000 грн! І ось тут уявіть, відбувається пошкодження стійки, ряд стелажів з пивом обвалюється. Ви втрачаєте свої гроші. І це без урахування пошкодження техніки, стелажів, шкоди людському життю і простоювання складу.

Падіння стелажів на складі

Як уникнути мільйонних збитків

Поставити захист стелажів. Часто від нього відмовляються, щоб знизити загальну вартість проєкту. Так, це короткострокова економія. Але у довгій перспективі ви втратите набагато більше, ніж 7 млн грн.

У скільки обійдеться захист

На один стелажний ряд з арочним проїздом знадобиться 20 захистів стійок і 4 шт. захисту здвоєного ряду. Загальна сума для всього ряду становитиме всього лише 13 440 грн! Можна сказати, що це ціна страховки від падіння стелажів.

Порівняння витрат від падіння стелажів та на захист

Порівняння витрат від падіння стелажів та на захист

Що таке стелажний захист

Металеві відбійники, які встановлюються на стійки — це і є стелажний захист. Він є бар'єром між вантажною технікою і стелажною конструкцією, запобігає зіткненню.

Є два різновиди захисту: для окремої стійки і для ряду. Сталеві борти для стелажного ряду зазвичай встановлюють в аркових проїздах і на торцях стелажу. Це як раз ті місця на складі, де техніка маневрує найбільше і небезпека зіткнення найвища. Ідеально використовувати захист стійок і ряду в комплексі для максимального захисту.

Захист стелажів

Огородження для стійок прораховуються вже на стадії проєктування системи

Падіння стеллажів при монтажі

Хтось припускає, що можна заощадити на цьому етапі і виконати монтаж самостійно або знайти тих, хто зробить це дешевше. Але навіть одна найменша похибка може коштувати великих збитків. Конструкцію, яка впала, вже не можна повторно використовувати, так як пошкоджена цілісність елементів. А під час падіння стелажі можуть завдати більшої шкоди, зачепивши вже змонтовані конструкції або співробітників.

Тому встановлювати стелажну систему повинні фахівці з великим досвідом і знаннями в цій справі. Як правило, це бригада монтажників, яка працює з виробником стелажів.

Монтаж здвоєного ряду

Монтаж здвоєного ряду

Ми робимо правильний і якісний монтаж стелажів → тут докладніше. У нас також є докладні рекомендації про те, як правильно розташувати стелажі на складі, щоб зробити його ефективним та безпечним.

У мене немає захисту. Що робити

Якщо зараз на вашому складі стоять фронтальні палетні стелажі без захисту і тепер ви розумієте, що без цього не можна — зверніться до свого постачальника для виготовлення бортів для ваших стелажів. Захистіть себе, свій персонал і товар. Більше технічної інформації про захист стелажів дивіться на цій сторінці.

Індивідуальний захист стійки стелажу

Індивідуальний захист стійки стелажу

Ще один must have для власників/керівників складу — привчіть працівників миттєво реагувати і повідомляти про знайдені або випадково зроблені дефекти стелажів. Навіть заохочуйте їх за цю інформацію. А як правильно експлуатувати стелажні конструкції читайте в нашій статті.

Задайте своє питання