You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Правила безпечної експлуатації стелажів

Безпека стелажів на складі

В Європі безпека вже давно стоїть на першому місці в роботі на будь-якому підприємстві, в тому числі і на складі. Розмір збитку від стелажу, що звалився не можна навіть близько порівняти з вигодою від економії на безпеці при його замовленні. Наприклад, в Україні часто відмовляються від захисту стійок стелажів в догоду зниження вартості системи зберігання. Що із цього виходить, ми розповідали в матеріалі, присвяченому стелажному захисту.

Щоб забезпечити високу безпеку на складі, потрібно виконувати три важливих дії: навчати персонал, контролювати якість робіт, проводити своєчасне техобслуговування стелажів.

Запобіжні заходи

Проводити навчання персоналу, розповідати і показувати, як правильно експлуатувати підйомно-транспортне обладнання, і як правильно працювати з вантажем на стелажах. Пояснити, що робити у випадку, якщо помітили пошкодження стелажа.

Постійний контроль

У штаті повинна бути людина, яка буде відповідальною за стелажі. У перелік її завдань входить контроль дотримання правил експлуатації стелажів, підйомного обладнання і складської техніки. Вона ж проводить щоденні та щомісячні перевірки стану стелажів.

Про навчання водіїв навантажувачів ми писали тут.

Навчання водіїв навантажувачів

Працівник складу не повинен боятися розповісти керівництву, що він в процесі роботи випадково пошкодив елемент стелажу. Навпаки, на такі моменти потрібно реагувати максимально швидко. У разі дефекту стійки або балки, секцію, а то і весь стелаж, краще розвантажити. А не чекати кілька днів, поки пошкодження виявить відповідальний фахівець. Якщо дефект ігнорувати і не повідомити про нього вчасно, то ситуація може стати не просто небезпечною, але навіть критичною.

Ваші працівники повинні розуміти — це у першу чергу їхня безпека, здоров'я та навіть життя. Цю думку слід донести до кожного вантажника, комплектувальника або водія навантажувача.

Порядок проведення перевірок

Випробування складських стелажів

Щоденна. Працівники складу постійно повинні звертати увагу на стан стелажів і робочої техніки/обладнання. Якщо вони знаходять якийсь фактор, що може негативно вплинути на безпеку робочого місця, про це потрібно негайно доповісти відповідальному технічному фахівцю (а такий обов'язково повинен бути на складі).

Щотижнева/щомісячна перевіра. Спеціаліст, відповідальний за експлуатацію стелажів і складського обладнання проводить ретельний огляд системи зберігання. На що він повинен звертати увагу:

  • Стан несучих елементів.
  • Дотримання працівниками встановлених правил поводження зі стелажами і вантажною технікою.
  • Наявність перевантажень стелажів.
  • Правильність розстановки піддонів з вантажем і розподіл навантаження на секцію.

Піврічні/щорічні перевірки. Для цього найкраще запрошувати незалежних експертів, які оцінюють:

  • Стан балок, опор, анкерів, зачепів, з'єднувачів і захисту.
  • Масу піддонів, що зберігаються на стелажі.
  • Стан підлоги на складі.

Технічне обслуговування стелажів

При пошкодженні елементів стелажної конструкції обов'язково розвантажити весь стелаж і провести ремонт. Якщо неможливо відремонтувати пошкоджену деталь, то замовте її у вашого постачальника стелажів.

Що робити у разі пошкодження стелажа
Ремонт стелажів

1. Оцінити пошкодження. Це завдання для кваліфікованого фахівця.

2. Якщо пошкоджений несучий елемент, всю конструкцію потрібно розвантажити.

3. Обгородити стелаж і прилеглі секції червоно-білою стрічкою.

4. Максимально швидко провести заміну пошкодженого елемента відповідно до рекомендацій вашого постачальника.

Не економте на безпеці

Це може дуже дорого коштувати! Якщо вам потрібна консультація фахівців, то звертайтеся до нас. Телефонуйте за вказаними телефонними номерами або запитуйте в онлайн чаті в правій частині сторінки. Наші проект-менеджери компетентні у всіх питаннях, щодо роботи складу.

Всі контакти тут →