You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Поличні, палетні або мезонін – підбір оптимальної системи зберігання

Как выбрать стеллажи на склад

Потрібно вибрати стелажі на склад, але ви не знаєте, що підійде саме для вашого бізнесу? Воно й зрозуміло, адже стелажі бувають різні, та завдання у них різні. Кожен з типів стелажних систем необхідний для роботи в якихось певних умовах. Основні критерії підбору полягають в типі вантажу, який зберігається. Але крім цього, впливають також і параметри приміщення, робочого оточення та, звичайно ж, розмір доступного бюджету. Тому підемо послідовно.

Стелажі під конкретний тип вантажу

Тип груза

Залежно від типу вантажу, що зберігається на складі, можна розділити системи зберігання на чотири основні різновиди:

  1. Палетні стелажі
  2. Поличні стелажі
  3. Мезоніни та багатоповерхові конструкції
  4. Спеціалізовані стелажі під конкретні вантажі

Що ви будете зберігати на стелажах? Палети з продукцією, штучні вантажі різної номенклатури, довгі рулони або профілі та труби. Варіантів може бути багато. Щоб було простіше підібрати найбільш оптимальне рішення, до кожного типу стелажів ми підготували наочний алгоритм. З його допомогою процес вибору буде простіше та швидше.

Стелажні системи для зберігання вантажів на палетах

Стеллажи для хранения грузов на паллетах

Це один з найбільш поширених типів складських стелажів. Їх застосовують всюди, де потрібно забезпечити ефективне зберігання вантажів на піддонах. Для обслуговування таких систем необхідна наявність вантажної техніки на складі — вилкового навантажувача або штабелера. Розрізняють 4 різновиди палетних стелажів:

  1. Стандартні палетні стелажі фронтального типу
  2. Набивні стелажі Drive-In
  3. Стелажі класу А
  4. Палетно-поличні стелажі

Характеристики палетних стелажів Profi

Доступна висота конструкції 1500— 12 500 мм
Вантажопідйомність рами до 18 000 кг
Розміри траверс (балок) 1200 — 3600 мм
Навантаження на пару траверс (балок) до 4500 кг

На що звернути увагу при виборі палетних стелажів

  • Доступна висота конструкції визначається довжиною кожної стійки стелажної системи. Вибирається з урахуванням доступної висоти приміщення та необхідної ярусності зберігання.
  • Вантажопідйомність рами залежить від товщини сталі, з якої виробляється стійка, а також від кількості ребер жорсткості. Чим складніше перетин рами, тим більше ребер жорсткості й тим більше навантаження вона може витримати. 
  • Розміри траверс визначають ширину секції.
  • Навантаження на пару траверс. Впливає на кількість піддонів з вантажем, які можна розмістити на рівні зберігання однієї секції стелажа.

Алгоритм вибору палетних стелажів

Алгоритм подбора паллетных стеллажей

У нас великий досвід розробки стелажних систем для будь-яких завдань зберігання. Ми оснащували як великі складські термінали компаній зі світовим ім'ям, так і невеликі склади локальних підприємств. Виробляємо палетні стелажі конкретно під задачу клієнта. Детальніше — у каталозі палетних стелажів Profi.

Стелажні системи для зберігання штучних вантажів та коробок на полицях

Полочные стеллажи

Системи зберігання штучних вантажів та коробок на полицях мають не менший попит, ніж палетні системи. Поличні стелажі мають відносно низьку вартість, гнучку та просту конструкцію. Залежно від маси та габаритів продукції, що зберігається, на склад замовляють легкі стелажі серії «Старт» або середньовантажні «Майстер». Для великих складських ділянок з висотою стель понад 5 метрів краще використовувати багатоповерхові мезонінні конструкції. Поличні стелажні системи часто використовують для зберігання товарів на складі-магазині формату даркстор.

Технічні характеристики складських поличних стелажів

Висота стелажа

до 4000 мм

Доступна довжина полиці

до 2500 мм

Глибина полиці

до 1500 мм

Навантаження на полицю

до 400 кг

Товщина стійки

1,2 мм

Матеріал полиці

— метал

— ДСП

На що звернути увагу під час вибору поличного стелажа

Найголовніше — навантаження на полицю. У легких стелажів серії «Старт» кожна полиця здатна витримувати вантаж загальною масою до 120 кг. Якщо потрібно щось більш міцне, то обирайте моделі з серії «Майстер» — полиця може витримувати до 400 кг вантажу.

Крім того, доступні два типи виконання поличних стелажів: зі стійкою з оцинкованої сталі, та пофарбованої порошковою фарбою. Перший варіант — стандарт. Другий — для підприємств з підвищеними вимогами санітарного контролю. Полиці теж можуть бути 2 типів: з листів ДСП/ОСБ, або металеві. Під різний тип полиць конструкція каркаса трохи відрізняється, тому враховуйте цей момент із самого початку.

Алгоритм вибору стелажів для штучних вантажів

Алгоритм выбора стеллажей для штучных грузов

У нас великий вибір поличних стелажів для різних завдань зберігання. Є рішення як для установки в будинку або в гаражі, так і для майстерень, магазинів та великих складських зон. Детальніше — в каталозі поличних стелажів.

Мезоніни та багатоповерхові конструкції

Ось ми послідовно підійшли до одного з найбільш ефективних рішень для облаштування складу. Складні багатоярусні конструкції, в комплектації яких можуть бути як палетні, так і поличні стелажі. Це найбільш ефективна система складського зберігання з нині існуючих, оскільки вона дозволяє використовувати всю доступну висоту приміщення. Може обслуговуватися складською технікою — штабелерами, річтраками, навантажувачами, або мати інтегрований підйомник. Такі конструкції проектуються індивідуально під умови конкретного приміщення.

Складские мезонины

Як говорилося вище, мезоніни оптимально підійдуть для зберігання штучних товарів на великих складах. Крім того, металоконструкції на базі мезонінних платформ можна використовувати для зонування складу та грамотного розподілу функціональних зон.

Технічні характеристики

Доступна висота багатоярусної конструкції до 15 000 мм
Вантажопідйомність стійки 5 / 8 / 12 / 16 т
Доступна довжина секції до 3600 мм
Доступна глибина рами до 2000 мм
Навантаження на полицю (рівень зберігання) від 4000 кг
Тип полиць і перекриттів ДСП, МДФ, ОСБ, метал
Максимальне навантаження на 1м2 до 1000 кг

Відео — приклад триповерхового складського мезоніну:

На що звернути увагу під час вибору мезоніну

Якщо вам потрібен мезонін середніх розмірів, на два поверхи, щоб зберігати вантажі невеликої маси, то можливо вам не потрібно замовляти дорогу конструкцію мезоніну на базі стійки палетного стелажа. Ймовірно, вам підійде полегшений мезонін, який виготовляється на базі стійок стелажа «Майстер».

Є кілька конструктивних елементів, які слід передбачити на стадії проектування: наявність аркового проїзду для складської техніки, наявність воріт для приймання вантажів на верхніх поверхах, зручність розташування сходів і наявність огороджень. Крім того, мезонін може бути укомплектований стаціонарним підйомником, для переміщення вантажів між поверхами.

Алгоритм вибору мезоніну на склад

Алгоритм выбора мезонина на склад

У нас великий досвід у виробництві і постачаннях мезонінних конструкцій. У нас ви можете замовити як просто складську платформу, так і повноцінний мезонінний комплекс. Детальніше дивіться в каталозі мезонінів.

Як вибрати спеціалізовані стелажі для специфічних вантажів

Трьома глобальними різновидами стелажних систем не можна покрити потреби абсолютно всіх бізнесів. Адже багато де потрібно складувати специфічні вантажі. І для них потрібні спеціалізовані стелажі. Ми такі виготовляємо. Нам доводилося розробляти рішення для зберігання:

  • Коліс, шин та дисків
  • Бочок і бутлів
  • Профілів та труб
  • Рулонів і котушок
  • Листової продукції

Для кожного з цих типів вантажів доступні спеціалізовані різновиди стелажних систем зберігання.

Основні показники ефективності стелажних систем

Эффективность склада

Як порахувати, наскільки ефективна обрана вами стелажна система? Є дві загальноприйняті групи показників ефективності стелажних систем:

  1. Ефективність використання складського простору
  2. Економічні показники ефективності роботи складу

Якщо група економічних показників — це індивідуальна історія кожного конкретного бізнесу та його моделі, то з використанням простору все набагато простіше. Чим більше доступного простору вдається використовувати для зберігання вантажів на піддоні, без втрати у швидкості їх обробки, тим ефективнішою буде стелажна система.

Що потрібно для розрахунку стелажної системи

Як бачите, існує багато різних стелажів. У реальності їх ще більше. Серед усього цього розмаїття можна трохи заплутатися, якщо не розуміти, для чого потрібен конкретний стелаж.

Какую систему хранения выбрать

Тут на допомогу приходимо ми. Розкажіть нашому менеджеру про те, який вантаж ви плануєте розміщувати на складі. Яка площа складського приміщення та висота стель. Яка вантажна техніка працює на складі.

Цього достатньо, щоб фахівець зміг зрозуміти, яке обладнання буде найкраще вирішувати вашу задачу. Якщо у вас є якісь питання щодо вибору оптимального стелажа для вашого бізнесу, то рекомендуємо зв'язатися з нашими менеджерами. Вони проконсультують вас та нададуть допомогу у пошуку та підборі стелажної системи, яка повністю задовольнить всім вашим потребам. Дзвоніть за телефонами, вказаними у верхній частині сторінки, або надсилайте заявку через форму зв'язку нижче.

Напишіть нам прямо зараз