You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Готуємо склад до розпродажу: типові помилки та поради щодо їх вирішення

Як підготувати склад до розпродажу

Щорічний сезон розпродажів – справжнє випробування для усієї системи складської логістики. Покупці хочуть отримати свої замовлення якнайшвидше, і будь-які затримки призведуть до зниження лояльності до компанії. Саме такі події, як Black friday та Кіберпонеділок найкраще розкривають слабкі місця вашого складу: низьку швидкість обробки товарів, нестачу площі корисного зберігання, неефективну стелажну систему тощо.

Тому краще заздалегідь перевірити склад на готовність до високого сезону, аніж поплатитися репутацією компанії в очах клієнтів, які отримали своє замовлення пізніше за обіцяний термін, або з помилкою в комплектації. Ми розкажемо, як підготуватися до Чорної п'ятниці, щоб отримати максимум прибутку та витратити мінімум нервів.

Навігація по статті

Склад під час розпродажу: які проблеми можуть виникнути

Проблеми під час розпродажів

Найчастіше саме розподільні центри стають «каменем спотикання», що знижує швидкість товаропотоку та ускладнює процес доставки замовлення до кінцевого покупця. Причин для цього може бути декілька:

 • Нестача складського персоналу чи його низька кваліфікація;
 • Нестача місця для зберігання вантажів на складі;
 • Відсутність чіткої систематизації товарів на полицях;
 • Усі замовлення комплектуються вручну, без використання сучасних систем автоматизації.

Як підготувати склад до розпродажу

Як підвищити ефективність складу перед сезоном розпродажів

Більшість великих рітейлерів, таких як Amazon та Walmart, використовують на своїх складах автоматизовані системи для сортування товарів та збирання замовлень. І це справді вигідно:

 • Для ефективної роботи складу потрібна менша кількість працівників;
 • Зменшується кількість помилок з вини людського фактора;
 • Можна заздалегідь спрогнозувати швидкість виконання кожної операції;
 • Завдяки зменшенню часу виконання всіх процесів, пропускна здатність складу підвищується.;
 • Контроль за обробкою вантажів здійснюється в автоматичному режимі;
 • Склад краще адаптується до періоду високого сезону і може працювати цілодобово.

Які системи автоматизації можна використовувати

Які системи автоматизації можна використовувати

Конвеєрне обладнання дозволяє легко оптимізувати рух вантажів на складі. Крім звичайного транспортування, конвеєр може автоматично визначати габарити і вагу вантажу, маркування на етикетках, відокремлювати товари з пошкодженнями упаковки. Для цього достатньо встановити додаткові модулі на обладнання: машинний зір, вагогабаритний модуль.

Для великого бізнесу питання ефективного зберігання товарів складі стоїть найбільш гостро. Широкий асортимент товарів та необхідність їх постійного запасу – особливо у період розпродажів, потребує особливого рішення.

Автоматизований мезонін

Багаторівнева система зберігання з інтегрованим конвеєром – саме таке рішення. Автоматизований складський мезонін вирішує відразу два "болю" рітейлера:

 • збільшує корисну площу зберігання;
 • підвищує швидкість обробки вантажів та складання замовлень.

Мезонін має модульну конструкцію, завдяки чому надалі його можна збільшити чи реорганізувати.

Обладнання, що прискорить вантажно-розвантажувальні роботи

Всі вантажі, що надходять на склад, повинні якнайшвидше потрапити на полиці, щоб швидкість матеріалопотоку не падала. Адже чим швидше ви зможете обробити вантаж, тим швидше його зможете продати.

Гідравлічний відкидний міст

Гідравлічний відкидний міст

Встановивши ефективне докове обладнання, можна нівелювати різницю висот складу і кузова вантажного автомобіля. Отже – вантажі можна завантажувати і вивантажувати набагато швидше. Якщо при цьому використовувати якісну складську техніку, наприклад, електровізки, ви значно знизите логістичні витрати.

Підйомник для мезоніну

Ще один етап обробки вантажу, який може зупинити роботу всього складу у високий сезон – переміщення товарів на полиці системи зберігання. Адже нові партії, які надходять на склад, необхідно оперативно розміщувати на стелажах, а не хаотично складати в зоні приймання.

В якості простого та ефективного рішення можна використовувати стійковий підйомник. Він являє собою гідравлічний ліфт з підйомною платформою, на якій розміщується палетований вантаж. Такий підйомник дозволяє завантажувати мезонін товарами, не використовуючи штабелери, візки та іншу складську техніку.

Підйомник для мезоніну

Безумовно, всі наведені вище рішення вимагають відчутних фінансових вкладень, проте вони окупляться досить швидко. Не забувайте – у період сезонних розпродажів зростання продажів у всьому світі становить 619%! І Чорна п'ятниця в Україні це чудовий шанс не лише збільшити свій дохід, а й знайти нових клієнтів. І від того, наскільки добре ви підготували свою складську логістику, залежатиме – чи вдасться реалізувати цей план.

Задайте своє питання