You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Складський мезонін: ціна, окупність, ефективність — детальний розрахунок

Що робити, якщо ваш бізнес виріс на стільки, що склад перестав справлятися з оборотом? Це означає, що саме час його розширити. Ми вже писали про те, як розрахувати склад самостійно, використовуючи прості формули. А в цій статті поговоримо про складський простір і ефективні системи зберігання. Порахуємо витрати на утримання різних систем зберігання і зрозуміємо, коли вигідно купувати складський мезонін.

Наскільки правильно ви використовуєте свій склад?

Коли мова йде про використання всього простору складського приміщення мають на увазі не тільки площу забудови приміщення системою зберігання, але також висоту цієї самої системи. Адже якщо ви поставите поличні стелажі в приміщенні з висотою стелі 5-6 метрів, то займете тільки половину доступного простору і всю доступну площу.

Поличні стелажі на складі

Все, що вище 2-х метрів — буде просто повітрям, яке ви отоплюєте взимку та не отримуєте з нього прибуток. А як можна зробити гроші зі складського повітря? Будувати такі системи зберігання, які займуть максимум простору.

Якщо говорити про палетне зберігання, то тут все досить просто — ставиш фронтальні стелажі або drive-in. Такі системи розраховані на склади з високими стелями і за замовчуванням використовують максимум доступного простору.

Але що робити, при штучному зберіганні вантажів у коробках?

Складський мезонін

Складський мезонін вважається одним з найбільш ефективних рішень для організації штучного зберігання вантажів. Але це може бути застосовано до приміщень, висота стель яких досягає хоча б 5 метрів. Залежно від кількості ярусів, мезонін забезпечує в 2-4 рази більше корисної площі зберігання, ніж система поличних стелажів, в цьому і полягає основна перевага мезоніну. Ви можете використовувати конструкцію для зберігання практично будь-якого типу вантажу – наприклад, для правильного зберігання добрив.

Давайте подивимося на цифри

Якщо взяти 2 складських приміщення, одне на 300 квадратів, інше на 600, з висотою стель 5-6 метрів і порівняти витрати на складську систему. Для чистоти розрахунків, візьмемо реальні ціни з оголошень в інтернеті.

Ціни на оренду складу

У меншому приміщенні поставимо мезонін, у більшому — поличні стелажі типу Майстер. Ціна мезоніну значно вище, ніж у стелажів, але давайте не робити поспішних висновків. Подивимося на показники витрат протягом 7 років з кроком в 1 рік. Для зручності розрахунків, округлимо деякі ціни так, ніби вам вдалося непогано поторгуватися з орендодавцем і отримати більш вигідні умови. Занотуємо все в таблиці і порахуємо:

Ціна мезоніну

Зрозуміло, що вже через 3 роки витрати на мезонін будуть такими ж, як і на поличні стелажі в новому приміщенні. А через 7 років використання стелажів, ви витратили б на 700 тисяч більше, ніж якщо б поставили мезонін. Це ціна ще одного мезоніну! Гроші, які підуть на вітер.

Отримайте доступ до таблиці і порахуйте самі, це безкоштовно→ отримати доступ

Освітлення на складі з мезоніном

Але це ще не всі плюси складського мезоніну, давайте подивимося на технічні особливості приміщення. Припустимо висота стелі близько 7-8 метрів. Значить джерело світла знаходиться під стелею, і то до міжстелажних рядів буде доходити зовсім небагато світла. Через погане освітлення, працівник складу може робити помилки при комплектації. А кожна його помилка — це ваші гроші.

Освітлення на складі з мезоніном

З іншого боку, якщо стоїть мезонін, то світильники під стелею відмінно будуть працювати для освітлення другого ярусу платформи. А під міжповерховими перекриттями встановлюються джерела світла для нижнього поверху. Все добре видно, працювати зручно. Значить, ймовірність помилки при складанні замовлення сильно знижується. Звідси — менше непотрібних витрат і більше підсумковий прибуток.

Вибирайте найбільш ефективне рішення

У нас великий досвід установки найрізноманітніших складських систем зберігання, в тому числі і мезонінів. Ось приклад одного з найскладніших наших проєктів:

Більше прикладів ви знайдете на сторінці з реалізованими проєктами мезонінів.

Ми також знаємо, як зробити перший крок на шляху до автоматизації складу. Звертайтесь до наших менеджерів відділу продажу стелажних систем, усі контакти знайдете на цій сторінці. Або пишіть своє питання в чат праворуч, і ми в режимі онлайн проконсультуємо вас тут і зараз.

Задайте своє питання