You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Зберігання добрив на складі: як уникнути помилок

Зберігання добрив на складі

Ефективність роботи добрив залежить не тільки від їх хімічного складу та умов внесення, але й від того, як вони зберігалися на складі. Помилки в зберіганні будуть дорого коштувати агрогосподарствам: вплив занадто високої або низької температури, вологості та ультрафіолету призведе до втрати фізичних і хімічних властивостей препаратів. Як наслідок – вони стануть непридатні до використання, і можуть становити небезпеку для співробітників складу.

Ми зібрали основні рекомендації щодо зберігання добрив, яких слід дотримуватися, щоб істотно подовжити термін придатності препаратів, і отримати максимальний ефект від їх внесення.

Навігація по статті

Основні вимоги до приміщення

В першу чергу, складське приміщення повинне забезпечити надійний захист від атмосферних опадів та ґрунтових вод. Справа в тому, що багато добрив мають водорозчинну формулу, і при намоканні можуть кристалізуватися, втратити сипучість, і стати причиною утворення слизьких підлог на складі.

Вимоги до приміщення

Є й інші вимоги до будівлі:

  • Хороша система вентиляції;

  • Пожежобезпечні матеріали стін, підлоги та стелі;

  • Наявність двох вхідних воріт, розташованих один навпроти одного;

  • Можливість постійного контролю кліматичних умов (вологість до 45%, температура від 0 до 27 ℃);

  • Бетонне або асфальтоване покриття підлоги без тріщин та ям;

  • Наявність окремої зони для підготовки препаратів перед внесенням;

  • Віддаленість складу від житлових зон і громадських будівель – щонайменше на 200 м.

Як безпечно зберігати сипкі добрива

Як безпечно зберігати сипкі добрива

Як палетовані, так і розсипні препарати вимагають розміщення на достатній відстані один від одного:

  • Розсипні добрива відокремлюються щитами або зберігаються в окремих відсіках. Висота насипу не повинна перевищувати 3 м, а на ділянці біля стіни – 1,5 м;

  • Препарати в мішках штабелюються на стелажах або палетах, по 10-15 ярусів.

Особливу увагу приділяють аміачній селітрі, яка може самозайматися при неправильному зберіганні. Її розміщують в окремому приміщенні або на огородженій глухою стіною ділянці складу. Селітра в мішках штабелюється по 10-15 рядів, відстань між штабелями має бути щонайменше 3 м, відстань від стін – не менше 1 м.

Не забувайте про маркування кожного добрива: на етикетці має бути назва, склад і вага партії.

Зберігання мінеральних добрив в рідкій формі

Зберігання мінеральних добрив в рідкій формі

Такі препарати слід тримати в циліндричних резервуарах. Підлога під ними не повинна пропускати рідини, для уникнення просочування хімікатів в грунтові води. 

Приміщення складу обов'язково обладнується системою насосів, і захистом від витікання рідини. А на випадок аварійної ситуації необхідно передбачити спеціальний колодязь, в якому може безпечно зберігатися пролите добриво.

А як розмістити агрохімікати ефективно?

Яких би розмірів не було складське приміщення, ефективність його використання можна істотно підвищити, використовуючи якісне стелажне обладнання. Розглянемо, які саме переваги має зберігання добрив на стелажах:

  • Економія вільного простору складу за рахунок ярусного розміщення препаратів;

  • Прискорення процесу обробки вантажів і обліку складських запасів;

  • Стійкість до корозії при контакті з агресивними хімікатами;

  • Стійкість до займання;

  • Для кращої циркуляції повітря полиці стелажів можна виготовити з решіткового настилу.

Це рішення дозволяє збільшити ефективність використання будь-якого складського приміщення в декілька разів. Найкраще тому підтвердження – наш реалізований проект висотних стелажів для виробника агрохімії. Стелажі висотою 11,5 м дозволили використовувати всю висоту приміщення, і розмістити в ньому 1650 палет з агрохімікатами!

Висотні стелажі для зберігання добрив

А якщо потрібно розмістити і палетовані вантажі, і добрива в коробках?

В такому випадку оптимальним варіантом стане мезонін з комбінованою системою зберігання: верхні поверхи відводяться під поличне зберігання, в той час як ділянку під платформою можна використовувати для палетованих вантажів. На прикладі проекту складу з триповерховим мезоніном можна побачити, як система зберігання працює на практиці, підвищуючи коефіцієнт використання площі складу до 240%.

Стелажі для складу добрив дозволяють організувати зберігання агрохімікатів як у великому агрохолдингу, так і в невеликому фермерському господарстві – кожна конструкція розробляється з урахуванням особливостей об'єкту і типу вантажу, що зберігається на складі.

Задайте своє питання