Це коротка покрокова інструкція, в якій ми розповідаємо основні правила експлуатації вантажних підйомників. Як і будь-яке інше промислове обладнання, підйомники також слід експлуатувати згідно з встановленими правилами. Це зроблено насамперед для того, щоб уникнути травм персоналу та пошкодження вантажів чи обладнання. Тому, дотримання правил є обов'язковим!
Розглянемо одразу кілька інструкцій
- Як правильно зробити перший запуск вантажного підйомника
- Основні правила експлуатації гідравлічних підйомників
- Як робити ТО підйомника, з якою періодичністю
- Як поміняти мастило в гідросистемі підйомника власноруч. І чи потрібно це робити?
Цей матеріал розповідає базові принципи та правила безпечної експлуатації підйомників. Не варто брати його за офіційну інструкцію з експлуатації всього підйомного обладнання виробництва заводу Форстор. Перед початком роботи з гідравлічними ножичними підйомними платформами нашого виробництва, наші фахівці проведуть вам майстер-клас, докладно все розкажуть і покажуть. Також ознайомтеся з посібником із використовуваної моделі, не задовольняючись лише вмістом цієї статті.
Перший запуск гідравлічного підйомника
Перед тим, як користуватися вантажопідйомним обладнанням на повну силу, потрібно переконатися, що все працює як слід. Для цього проводять перший запуск. Якщо ви замовили у нас підйомник з доставкою та монтажем, то перший запуск виконають наші монтажники і вам нема про що турбуватися. Якщо ж ви самотужки виконали монтаж підйомника і тепер вам потрібно його перевірити, то діяти потрібно за таким алгоритмом:
- Забрати все зайве — сторонніх предметів не повинно бути ані на платформі, ані під нею.
- Упевніться, що силовий блок підключений до мережі, рукави високого тиску (далі РВД) надійно закріплені, мастило залите.
- Тримайте кнопку підйому платформи, доки вона не підніметься у максимальне положення і не спрацює верхній кінцевик.
- Якщо платформа не може досягти верхнього положення, необхідно долити масло в резервуар.
- У процесі підйому РВД можуть трохи вібрувати. Це означає, що двигун працює нормально. Якщо ж шланги сильно вібрують, потрібно змінювати фазування двигуна.
- Повторіть підйом-спуск платформи 3-4 рази, щоб прокачати гідросистему.
- Далі слід відрегулювати швидкість опускання столу та кінцеві вимикачі верхнього та нижнього положення підйомника.
- Перед тим, як піднімати платформу з вантажем, необхідно переконатися, що на поверхні рами та циліндрі немає сторонніх предметів. Ковзні шляхи мають бути чистими, їх не можна змащувати. Також перевірте на цілісність РВД, електрокабелі, шарніри та з'єднання.
- Дайте максимальне навантаження на підйомник та проведіть 2-3 цикли підйому-спуску платформи.
- Проведіть візуальний огляд витягу на предмет деформацій, розриву гідравліки або протікання масла.
- Підйомник готовий до експлуатації.
Правила експлуатації гідравлічного ножичного підйомника
Головне правило користування підйомником — переконатися, що його робота не створює аварійної ситуації та не несе жодної небезпеки. Для цього досить візуально оглянути підйомник та переконатися у відсутності деформацій, протікання масла та пошкоджень на рамі.
Як працює блок керування підйомником
Зазвичай пульт керування платформою має тельферний принцип роботи. Тобто щоб почати підйом платформи, потрібно не просто натиснути на кнопку, а натиснути і тримати її. При відпусканні кнопки платформа також зупиниться. Такими пультами оснащені всі підйомники стандартної комплектації. Є можливість встановлення пульта ліфтового типу, де кнопку затискати не потрібно.
Які елементи знаходяться на блоці керування
- Кнопки «Вгору» та «Вниз»
- Кнопка «Стоп»
- Кнопка або ручка аварійної зупинки
Пульт керування підйомником може бути стаціонарним або виносним залежно від обраної конфігурації.
Технічне обслуговування гідравлічного підйомника
Щоб підйомник працював стабільно та без збоїв, необхідно час від часу проводити його ТО. Щодо підйомників нашого виробництва, то досить раз на 1-2 роки проводити техогляд: перевірити фільтри, мастило, в цілому оглянути конструкцію на аварійність та деформації. Усі профілактичні чи ремонтні роботи повинні виконувати лише кваліфіковані технічні спеціалісти. При цьому стіл повинен перебувати у зафіксованому положенні. Щоб зафіксувати платформу, використовуються ремонтні тумби. Також слід відключити підйомник від живлення та прибрати все зовнішнє навантаження.
Як поміняти мастило в гідросистемі
Зніміть маслостанцію з рами і поставте її на рівну підлогу або верстат. Під пробку зливу мастила поставте ємність, відкрийте її і дочекайтеся, поки мастило зіллється повністю. Зніміть фільтр, якщо потрібно, замініть його. Залийте нове мастило в резервуар. Це повинно бути таке ж мастило або з аналогічними характеристиками. Попередньо його потрібно пропустити через фільтр, чарункою трохи більше 25 мікрон. Заливати мастило слід доки його рівень не стане між показниками «мінімум» та «максимум».
Після заміни мастила потрібно прогнати гідравліку, щоб видалити зайве повітря з системи. Як і при першому запуску, тут потрібно просто провести 3-4 повні цикли підйому-опускання платформи без зовнішнього навантаження.
Рекомендуємо не робити самостійно ніяких технічних втручань у конструкцію підйомника. Якщо помітили, що щось працює не так, як має бути, то звертайтеся в техпідтримку. Наші фахівці приїдуть та проведуть детальний техогляд та усунуть несправність. Залишились питання? Задайте їх менеджеру відділу продаж підйомного обладнання Форстор або напишіть через форму зв'язку нижче.